I ten kdo zaměstnává jednu pracovní sílu je povinen mít od letošního dubna smluvně zajištěného lékaře s předepsanou atestací kvůli pracovnělékařským službám.

Nová povinnost dolehla na všechny zaměstnavatele. Podle vyhlášky 79/2013 Sb totiž musí mít smluvně zajištěné pracovnělékařské služby pro svá pracoviště. A to i v případě, že zaměstnávají pouze jedinou osobu v kategorii 1, kam spadají bezrizikové profese jako jsou například kancelářské práce.

Pokud nebude mít zaměstnavatel zajištěné poradenství v oblasti pracovnělékařských služeb, a nebude mít platný lékąařský posudek o zdravotní způsobilosti svého zaměstnance, mohou pokuty udělené inspekcí práce za daná pochybení dosáhnout výše až dvou milionů korun.

Více informací o této problematice naleznete v přiloženém dokumentu zpracovaném personálním úsekem Sokolovské uhelné. Uvedenému tématu, i řadě dalších, se pravidelně věnují také legislativní semináře pořádané oddělením vzdělávání Sokolovské uhelné. Více informací o termínech i tématech u paní Pavlíny Havlanové na tel.: 352 462 346.

Page_white_wordPracovně lékařské služby od dubna 2013