Aktuality

Náš strategický projekt vytvoření průmyslových zón získá podporu EU
Vytvořeno: 1. červenec 2024

Projekt Sokolovské uhelné na vytvoření průmyslových zón s veškerou potřebnou infrastrukturou, které přilákají na Sokolovsko nové investory a nastartují progresivní odvětví, úspěšně míří k podpoře z Operačního programu Spravedlivá transformace (OP ST). Ministerstvo životního prostředí ČR rozhodlo o poskytnutí dotace.

Blahopřejeme Janu Smolkovi k jeho významnému jubileu
Vytvořeno: 20. červen 2024

Půlkulaté 75. narozeniny slaví v těchto dnech předseda Sdružení odborových organizací Sokolovské uhelné (SOO) a dlouholetý zástupce zaměstnanců naší Skupiny, Jan Smolka.

V závodech dračích lodí kraloval tým Fitness Ural
Vytvořeno: 17. červen 2024

Na koupališti Michal u Sokolova se o víkendu uskutečnil 3. ročník závodů dračích lodí, který přilákal řadu diváků a fanoušků podporujících zúčastněné posádky. Do akce, kterou pořádala SUAS GROUP a Sokolovská uhelná ve spolupráci s Koupalištěm Michal a Pražským klubem dračích lodí, se přihlásilo 16 týmů.

Na koupaliště Michal a zpět do Sokolova bude opět jezdit letní autobus
Vytvořeno: 13. červen 2024

Ve spolupráci města Sokolov, společnosti Sokolovská uhelná a společnosti Dopravní podnik Sokolovsko bude opět v letní sezóně v provozu veřejné autobusové spojení ze Sokolova na koupaliště Michal a zpět. Linka pojede ve všední dny, o víkendech a svátcích a usnadní tak například maminkám s dětmi, seniorům i dalším lidem dopravu na koupaliště.

3. ročník závodů dračích lodí se blíží
Vytvořeno: 10. červen 2024

V areálu přírodního koupaliště Michal u Sokolova se odehraje další z lítých soubojů dračích lodí. 3. ročník akce, kterou pořádá SUAS GROUP a Sokolovská uhelná, se uskuteční v sobotu 15. června 2024. Start závodů je v 12:30 hodin a vstup mají zdarma všichni návštěvníci.

Koupaliště Michal nabízí v jubilejní sezóně řadu novinek
Vytvořeno: 6. červen 2024

I přes proměnlivé počasí odstartovala ve čtvrtek 6. června 2024 jubilejní 20. sezóna přírodního koupaliště Michal u Sokolova. Na návštěvníky čeká nejen průzračná voda, nekonečně dlouhá pláž, a ještě delší tobogan, ale také řada novinek, jako je nové workoutové hřiště, chill zóna a půjčovna paddle boardů.

Letní odstávky tepelné energie se blíží
Vytvořeno: 6. červen 2024

Letní odstávku soustavy centrálního zásobování teplem letos naplánovala společnost SUAS Teplárenská pro Karlovarsko a část Sokolovska (oblasti napájené ze zdroje Vřesová) v termínu od 3. srpna 2024. Důvodem odstávky jsou nezbytné plánované opravy a kontrola technologického zařízení teplárenství před novou topnou sezónou.

Na naší průmyslové zóně Přátelství začala nová výroba nápojů
Vytvořeno: 23. kvě 2024

 Novou éru své existence zahajuje v těchto dnech průmyslová zóna Přátelství – Silvestr v Tisové u Sokolova. Plocha, která patří skupině SUAS GROUP a Sokolovská uhelná, se proměňuje z bývalého brownfieldu na všestranně využitelný prostor s potřebnou infrastrukturou pro budoucí investory. Plně automatizovanou výrobu širokého sortimentu nápojů zde oficiálně zahájila česká společnost Bofillex, která je dceřinou společností Big Shock s.r.o.

Hlasujte v soutěži Stavby Karlovarského kraje
Vytvořeno: 22. kvě 2024

I v letošním roce zabojuje SUAS GROUP a Sokolovská uhelná o vítězství v soutěži Stavby Karlovarského kraje.  Za naši skupinu soutěží v kategorii realizovaných staveb stáčírna nápojů Bofillex v Citicích, dále v kategorii projektů usiluje o nejvyšší příčky studie rekonstrukce multifunkčního domu Karlovy Vary (tzv. budova PVT).

Složky IZS cvičily na Medardu záchranu osob
Vytvořeno: 17. kvě 2024

Ve čtvrtek 16. května 2024 se na území kolem jezera Medard v Sokolově uskutečnilo několikahodinové cvičení složek Integrovaného záchranného systému (IZS). Jeho cílem bylo zejména prověřit reálnou schopnost spolupráce složek IZS při pátrání po pohřešovaných osobách.

Karlovarská teplárenská opraví tepelný napáječ, chystá odstávku
Vytvořeno: 10. kvě 2024

Společnost Karlovarská teplárenská, a.s. ve spolupráci s provozovatelem soustavy centralizovaného zásobování teplem (SCZT), společností Karel Holoubek Trade Group a.s., provede rozsáhlou opravu tepelného napáječe.

Ministr průmyslu a obchodu v Sokolovské uhelné a SUAS GROUP
Vytvořeno: 7. kvě 2024

Součástí pracovní cesty ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely v Karlovarském kraji se stala návštěva skupiny SUAS GROUP a Sokolovské uhelné. Ministr se vydal na prohlídku Elektrárny Tisová, poté jednal s vedením skupiny o tématech z oblasti energetiky.

Na dočišťovací nádrži u Vřesové pracuje sací bagr
Vytvořeno: 29. duben 2024

Unikátní technologii plovoucího sacího bagru využívá v tomto období Sokolovská uhelná. Společnost si zařízení pronajala, aby mohla s jeho pomocí nechat nedaleko Chodova odstranit sediment v dočišťovací nádrži. Nádrž slouží k finálnímu dočištění odpadních vod z komplexu ve Vřesové. Bagr bude v místě pracovat do podzimu letošního roku.

Velvyslanec USA navštívil Sokolovskou uhelnou
Vytvořeno: 11. duben 2024

Sokolovskou uhelnou a SUAS GROUP v tomto týdnu navštívil velvyslanec Spojených států amerických v ČR Bijan Sabet. Na místě se seznámil s přípravou studie na výstavbu malého modulárního reaktoru. 

Přijďte na GRAFFITI A SKATE JAM 2024
Vytvořeno: 8. duben 2024

Přírodní koupaliště Michal u Sokolova letos slaví 20 let od doby, kdy uvítalo první návštěvníky. A jubilejní sezónu chce oslavit přímo velkolepě ve stylu skateboradingu, graffity nebo BMX.

Známe vítěze ankety Zaměstnanec roku 2023
Vytvořeno: 15. březen 2024

V pátek 15. března 2024 patřilo Městské divadlo Sokolov vítězům ankety Zaměstnanec roku Sokolovské uhelné a SUAS GROUP 2023, jejich kolegům, rodinám a dalším hostům.

Jednání o spolupráci s partnery v Bavorsku
Vytvořeno: 6. březen 2024

Hlavními tématy setkání se staly možnosti budoucích společných aktivit v oblasti moderní energetiky či přeshraniční spolupráce v oblasti zpracování vybraných druhů odpadů.

U sokolovského greenu vyroste moderní hotel
Vytvořeno: 1. březen 2024

S respektem k okolní krajině a na pozadí s hedvábnou zelení golfového hřiště v Sokolově buduje SUAS GROUP a Sokolovská uhelná nový Hotel Marshall, který nabídne vysokou úroveň služeb nejen pro golfisty.

Vyjednáno. Nové kolektivní smlouvy uzavřeny
Vytvořeno: 20. únor 2024

Společnost Sokolovská uhelná i firmy skupiny SUAS GROUP uzavřely všechna jednání s odborovými organizacemi o kolektivních smlouvách na rok 2024.

Jiří Pöpperl získal nejvyšší hornické vyznamenání
Vytvořeno: 7. únor 2024

Medaili Jiřího Agricoly, kterou uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, obdržel bývalý předseda představenstva Sokolovské uhelné a SUAS GROUP Jiří Pöpperl za zásluhy o rozvoj hornictví.