Jezero Medard

U Medardu vznikne nový mikroregion
Vytvořeno: 4. únor 2008

Nové sdružení měst a obcí by mohlo vzniknout v okolí budoucí vodní nádrže Medard. To má tamním radnicím zajistit především větší šanci na získání dotací pro nové projekty související s plánovaným rozvoje oblasti. Potvrzuje to starosta Habartova Ivo Zemek (ODS).

Stropek: S jezerem Medard nikdo nepočítal
Vytvořeno: 4. únor 2008

Před poněkud nezvyklým problémem stojí v těchto dnech radnice v obci Bukovany. Ta musí připravit podmínky pro realizaci budoucí výstavby v okolí vodní nádrže Medard.

Dosud největší rekultivace jde do finále
Vytvořeno: 13. kvě 2008

Největší a nejsledovanější rekultivační projekt regionu míří do finále. Už jen pouhé týdny zbývají do dne, kdy Sokolovská uhelná definitivně ukončí čerpání důlních vod z bývalého lomu Medard-Libík.

Z budoucího dna jezera mizí tisíce tun železa
Vytvořeno: 2. červenec 2008

Pořádný kus tvrdé práce čeká zaměstnance Sokolovské uhelné, kteří připravují opuštění dobývacího prostoru bývalého lomu Medard. Ze dna uzavřeného lomu musí zmizet stovky tun železa i stavebních konstrukcí.

Napouštění Medardu bude pokračovat
Vytvořeno: 26. říjen 2012

Kvůli suchému létu do budoucího jezera přiteklo jen minimum vody. Pokud to hladina Ohře a kvalita vody dovolí, stavidla se znovu zvednou ještě v průběhu října

Horníci definitivně opustili Medard
Vytvořeno: 17. prosinec 2010

Hornická činnost v západní části sokolovského hnědouhelného revíru definitivně skončila. Pomyslnou tečku za ní udělalo uložení posledních vagónů skrývky na budoucí břehové linii jezera Medard.

Voda z řeky Ohře začala plnit jezero Medard
Vytvořeno: 23. červen 2010

Proměna bývalého hnědouhelného lomu na rekreační oblast je historickou chvílí pro Sokolovsko. Napouštění skončí v roce 2013.

Medard — nový start pro krajinu i lidi
Vytvořeno: 23. červen 2010

Už roky před tím, než se do budoucího jezera začaly napouštět první litry vody, vznikaly vize na využití jeho okolí. První už dostávají konkrétní obrysy.

Hladina Medardu se zvedá
Vytvořeno: 21. kvě 2009

Jezero nabídne veřejnosti mnohem čistší vodu pro koupání, než ostatní velké nádrže v kraji. Umožní to řízené napouštění, které eliminuje obsah sinic ve vodě z Ohře.