Trend se nemění, zájem o dětskou rekreaci Sdružení odborových organizací Sokolovské uhelné je značný. Už téměř sedm stovek přihlášených do Svojšína a Bezdružic.

undefined

V minulých letech se táborníci vrátili třeba do doby kamenné. Letos je čekají kouzla i hledání zlata.

 

 

Necelé dva měsíce před začátkem školních prázdnin už zbývají jen desítky posledních míst na dětskou rekreaci ve Svojšíně a Bezdružicích. Potvrzuje to Sdružení odborových organizací Sokolovské uhelné, které je jedním z největších organizátorů dětských táborů v regionu.

"V posledních letech je o dětskou i rodinnou rekreaci opravdu velký zájem. A letošní rok není výjimkou," potvrzuje Jana Skružná, která má v rámci odborů tábory na starosti. Většina účastníků jsou děti zaměstnanců Sokolovské uhelné nebo firem ze skupiny. Zájem je značný i mimo společnost, protože jak tábor ve Svojšíně tak v Bezdružicích si za poslední roky vybudovaly velmi dobré renomé. Mimo jiné i díky masivním investicím do jejich vybavení jak ze strany odborů, tak samotné těžařské firmy.

"Největším lákadlem je pro děti ale vždy program," říká pracovnice sdružení odborových organizací s tím, že i letošní tábory slibují celou řadu překvapení, soutěží, výletů a samozřejmě chybět nebudou ani celotáborové hry. "Například v Bezdružicích se na druhém běhu objeví skutečný kouzelník, který dětem ukáže různá kouzla a možná i prozradí, jak se dělají. Oproti tomu třeba na prvním běhu ve Svojšíně čeká na táborníky rýžování zlata, nebo hledání receptu na pravou Kolaloku," naznačuje alespoň část programu Skružná. Mezi další zajímavosti, které na malé táborníky čekají, patří i ukázky výcviku psovodů Vězeňské služby, pohádkové putování s hrdiny kresleného seriálu Machem a Šebestovou, nebo honba za Svojšínským pokladem pana Polesného.

Zatímco se děti mohou chystat na dobrodružné prázdniny, rodiče naopak potěší, že ceny táborů se nemění a zůstávají na úrovni roku 2015, tedy na 1900 korunách za dítě a turnus. Ta zahrnuje jídlo 5x denně, pitný režim, ubytování, ale také kulturní a sportovní vyžití, nebo dopravu. Ta je i letos zajištěná ze Sokolova a z Chodova. Doporučený věk pro účast na dětské rekreaci pak je 7 až 15 let. Oproti loňsku je tak jedinou zásadní změnou zrušení cykloturistického běhu, kde se nemohli z osobních důvodů zúčastnit dosavadní oddíloví vedoucí.

"Přípravy na ostatní běhy jsou ale v plném proudu. Program i obsazení jednotlivých turnusů je už hotové, a teď se připravují samotné tábory," uzavírá Skružná. Ve Svojšíně tak v uplynulých dnech proběhla rekonstrukce elektrického přívodu i nových rozvodných skříní, proběhly potřebné revize i z hlediska požární bezpečnosti a startuje také příprava chatek, hygienického zázemí, nebo zprovozňování bazénu ve Svojšíně. První návštěvníky obě zařízení uvítají už 30. června a 1. července.

Více informací a přihlášky na jednotlivé běhy:

Jana Skružná
Sdružení odborových organizací SU a.s.
357 43 Vřesová
Tel: 722 116 520, 352 466 501