Vztahy se zaměstnanci

Zájem o dětskou rekreaci roste

Vytvořeno: 25. září 2015

undefined

S nejlepšími čísly za poslední roky ukončila v září sezónu rekreační zařízení Sdružení odborových organizací Sokolovské uhelné ve Svojšíně a Bezdružicích. Oba letní tábory v sezóně 2016 doslova praskaly ve švech.

"Zatímco v minulých letech měly poslední turnusy slabší obsazení, letos byl zájem výrazně větší než jsme plánovali," přiznává Jana Skružná, která má dětskou rekreaci v rámci odborů na starosti. "Naštěstí v obou zařízeních máme rezervní kapacitu, takže jsme nakonec byli schopni rodičům i dětem vyhovět."

Jako tradičně přitom na účastníky letní rekreace v obou místech čekal bohatý program. Tomu i v roce 2015 dominovaly především celotáborové hry v duchu známých filmů, jako byla mise galských hrdinů Asterixe a Obelixe v Bezdružicích. Naopak Svojšínu vládla škola kouzel, ale nechyběl ani mořeplavecký pobyt, nebo honba za faraonským pokladem. A zájem byl i o cykloturistický tábor pro děti ve věku 10 až 15 let, který je v nabídce úspěšně již několik let.

Podle Skružné je to právě různorost programu a stabilní personál, které velkou měrou ovlivňují růst zájmu o dětskou rekreaci. Pozitivní roli pak sehrály i masivní investice, které do obou zařízení směřovaly díky spolupráci odborů se Sokolovskou uhelnou v uplynulých letech.

"Vybavení je hodně důležité, to se projevilo například po vybudování nového bazénu a nových chatek ve Svojšíně, po kterém se zvýšil zájem o tamní rekreaci. Ale základem tábora i tak zůstává hlavně vedoucí a tým, který kolem sebe má. Na nich totiž závisí nejen podoba celotáborové hry, ale také dalších aktivit. A my máme to obrovské štěstí, že se nám za poslední roky vytvořila skupina vedoucích s bohatými zkušenostmi, kteří dětem umí připravit opravdu krásné prázdniny, plná dobrodružství, sportovního vyžití, nových poznatků o přírodě a podobně," říká Skružná. A její názor potvrzují často i reakce dětí, kterým se z programem a akcemi nabitých táborů často ani nechce domů.

Letošní velký zájem o odborová rekreační zařízení se tak projevil i v celkových číslech. Ve Svojšíně a Bezdružicích strávilo prázdniny téměř sedm stovek dětí. K nim se připočítalo dalších skoro 250 osob v rámci rodinné rekreace zaměstnanců Sokolovské uhelné, nebo klienti ústavu sociální péče Pata u Aše, kteří ve Svojšíně tradičně tráví podzim. "Důležité navíc je, že zájem není jen ze strany zaměstnanců Sokolovské uhelné, ale i ze strany široké veřejnosti, které nabízíme místa neobsazená zaměstnanci společnosti," dodává Skružná s tím, že zájemci o další ročník táborů se mohou těšit už teď. "Už v listopadu se totiž začne připravovat program na urnusy v roce 2016."

Zájemci o dětskou nabo individuální rekreaci ve Svojšíně nebo Bezdružicích v sezóně 2016 získají více informací u Sdružení odborových organizací Sokolovské uhelné ve Vřesové, tel.: 352 466 501, nebo 722 116 520.