Výroba a obchod

V rámci letošních odstávek se poprvé opravovaly hned dvě turbíny paroplynové elektrárny nejednou. Zpracovatelská část Sokolovské uhelné letos oslavila 55 let od svého vzniku

Sklizeň části ploch odložená na říjen nepomohla, výnosy v roce 2015 nedosahují ani sedmdesát procent z předchozích let. Sucho bylo nejhorší za posledních několik desítek let.

Firma, která vznikla před rokem spojením sekce Měření a regulace Sokolovské uhelné a firmy ZPA-RP, musí omezovat některé zakázky kvůli nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců v regionu.

Opatření jehož cílem má být snižování emisí skleníkových plynů, může během následujícího desetiletí vést jen v Karlovarském kraji k zániku tisíců pracovních míst.

Velkostroje postupují podél Šenvertu na západ, k dosažení hranice těžby dojde zhruba za sedm let. Dobývání silně ztěžují zbytky historických hlubinných dolů i klesající mocnost sloje.

I přes nezvykle vysoké listopadové teploty jedou v provozech Sokolovské uhelné naplno přípravy na první mrazy. Opatření se týkají jak výroby, tak dopravních tras nebo komunikací.