Regionální potraviny, rychlé občerstvení i výběr z několika teplých jídel denně. To vše nabízí žákům, učitelům Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově i široké veřejnosti bufet a nová jídelna.

undefined

Jídelna i bufet jsou, vedle žáků a pracovníků ISŠTE, přístupné také veřejnosti.

Stravování studentů i pracovníků sokolovské Integrované střední školy technické a ekonomické (ISŠTE) zajišťuje od letošního školního roku společnost SOKOREST - zařízení školního stravování. Rozšířila se tak nabídka školního bufetu, který firma v budově ISŠTE otevřela už v loňském roce.

„Změn, které tento krok přinesl pro nás i pro studenty, je celá řada" vysvětluje ředitel školního stravování Pavel Lahučký. Loni totiž bufet v nové školní budově začal fungovat pouze s omezeným sortimentem. To se ale v uplynulých dnech změnilo.

"První co jsme udělali bylo, že jsme za nákladě ankety mezi žáky začali upravovat nabídku bufetu," vysvětluje Lahučký. Vedle výrobků velkých firem se tak v bufetu začaly objevovat i položky z regionální produkce, nebo čerstvé bagety vlastní výroby. "Nyní jsme k tomu přidali další sortiment klasického rychlého stravování. Takže vedle teplých polévek v bufetu nabízíme i hamburgery a podobně."

Nejvíce změn se ale v posledních měsících odehrálo v samotném školním stravování. Od září ho pro žáky i pracovníky školy zajišťuje jídelna Sokorestu v sousední budově. Denně si tam, stejně jako návštěvníci z řad veřejnosti, mohou vybírat z pěti hlavních jídel i širokého doplňkového sortimentu.

"Jídla jsou pak nově podávána ve formě menu, které zahrnuje polévku, hlavní jídlo a nápoj. U tří pokrmů připravených podle receptur pro školní stravování platí žákovská cena 26 korun," říká Lahučký. Tato jídla splňují přísná kritéria na školní stravování jak z hlediska surovin, tak výživových hodnot. Což samozřejmě neznamená, že by si žáci nemohli dát i některé z dalších nabízených menu, určených dospělým strávníkům. V takovém případě ale budou muset uhradit plnou cenu jako kterýkoliv jiný strávník. A ta v současné době činí 68 korun.

"Snažíme se ale, aby byla nabídka co nejpestřejší. Takže menu lze dál kombinovat například s různými saláty nebo kompoty. A ani v jídelně nechybí široká nabídka dalších potravin nebo nápojů." Výhodou pak pro strávníky je, že v bufetu i ve školní jídelně mohou platit nejen hotovostí, ale také pomocí čipových karet. Na ně lze hotovost vkládat jak na místě, tak bankovním převodem. Systém pak umožňuje žákům nebo rodičům přesnou kontrolu výdajů nebo zůstatků prostřednictvím webové aplikace.

Jak naznačuje Lahučký, ani tím by změny ve školním stravování neměly končit. "V průběhu listopadu jsme představili rodičům žáků ISŠTE na třídních schůzkách současnou nabídku s tím, že pokud by se zájem o školní stravování dál zvyšoval, počítáme s dalšími úpravami. A to jak jídelníčku, tak třeba interiéru jídelny." V první fázi by mělo jít o nákup nových stolů. Počítá se také se změnou uspořádání jídelny a s rozšířením nabídky žádaného doplňkového sortimentu.

Společnost SOKOREST - zařízení školního stravování vznikla jako další dceřiná společnost Sokolovské uhelné. Stravování žáků a zaměstnanců ISŠTE je již druhým velkým školním projektem, který firma zajišťuje, Od loňského školního roku se totiž stará také o stravování studentů sokolovského gymnázia.

Více informací na www.sokorest.cz