O start se 28. května postará koncert legendárních Tří sester. Vstupné na koupaliště je stejné jako loni. K atrakcím přibude nové beachsoccerové hřiště, na své si přijdou i windsurfisté.

Novou sezónu sokolovské koupaliště Michal zahájí již 28. května. A uvítá své první návštěvníky skutečně zostra. Koncertem českých punkových legend Tři Sestry a E!E. Na své si ale přijdou i ti, kteří rockové hudbě neholdují. V areálu je totiž čeká celá řada novinek a ceny na úrovni roku 2010.

„Asi největší novinkou je beachsoccerové hřiště, které budujeme právě v těchto dnech," potvrzuje jednatel koupaliště Karel Kotous. Stavba plochy pro plážový fotbal za téměř milion korun je přitom impozantní. Hřiště bude mít rozměr 43 x 34 metrů, a jen na jeho povrch padne téměř tisíc tun písku.

Hřiště přitom bude splňovat parametry sportoviště pro soutěže na nejvyšší úrovni. Po doplnění o mobilní tribuny tak už letos přivítá první z nich. Ve dnech 2. až 3. července zde proběhne mistrovství České republiky v beachsocceru mužů. Návštěvníky Michalu navíc může těšit i to, že nákladná investice ani obecný růst cen energií a služeb se do cen letošního vstupného nepromítnou.

„Základní celodenní vstupné bude i nadále ve výši šedesát korun pro dospělé a o dvacet korun méně pro děti," potvrzuje Kotous s tím, že stejně tak zůstanou na úrovni loňského roku nastavené také zvýhodněné rodinné vstupenky.

Pro děti i dospělé pak v areálu, kromě kvalitní vody na koupání, bude i letos na Michalu připravena celá škála atrakcí, od těch plovoucích, až po čistě suchozemské druhy zábavy jakou jsou kuželky, stolní tenis, beachvolejbal nebo minigolf. Výhodou je i více než 500 parkovacích stání u koupaliště, která byla loni kvůli větší bezpečnosti osazena kamerovým systémem.

Sportovněji založení hosté navíc určitě uvítají dvě novinky, kterými je povolení windsurfingu a kitesurfingu v areálu koupaliště. „Provoz těchto sportů nebude nijak zasahovat do částí, kde se lidé koupou, bude mu vyhrazena část za bójemi. Jako tréninková plocha, obzvlášť pro začínající windsurfisty nebo kitesurfisty, je Michal zcela ideální," říká jednatel koupaliště.

Areál je totiž střežen kvalifikovanými záchranáři, kteří mají i potřebnou techniku v případě potřeby zasáhnout. Tu navíc letos nově doplní i o defibrilátor, který může pomoci při případné srdeční zástavě u některého z koupajících se, nebo sportovců. Těch bude ostatně na Michalu i letos dost. A v oblibě mají nádrž také triatlonisté, kteří zde každým rokem pořádají Velkou cenu Sokolova v triatlonu. Letos se bude konat v závěru srpna.

„Velkou výhodou pak bude také dokončení rychlostní silnice R6. Pokud bude v červenci skutečně otevřena i v opačném směru, výrazně se tak zlepší příjezd ke koupališti i z okolních měst," dodává Kotous.

Koupaliště Michal vybudovala Sokolovská uhelná v roce 2004 v areálu bývalého hnědouhelného dolu stejného jména na okraji Sokolova. Návštěvníky je oblíbeno především díky množství atrakcí, kterým dominuje obří tobogán doplněný trojskluzavkou, největší atrakce svého druhu v rámci celé České republiky. Jejich využití je přitom v ceně vstupného. Více informací o koupališti i aktuálních akcích na http://michal-sokolov.cz