Městské koupaliště je kvůli rekonstrukci mimo provoz, jediné koupání v Sokolově bude na Michalu. Dopravu k jezeru z města zajistí autobusy.

Už jen na teplé počasí čeká vodní nádrž Michal aby znovu otevřela své brány návštěvníkům. Pro ně navíc provozovatel jezera vyslal před zahájení sezóny víc než pozitivní signál. Ceny zůstanou stejné jako v loňském roce.


„Pokud to počasí umožní, otevřeme už v průběhu tohoto měsíce. Ale až do konce června bude provoz v režimu vedlejší sezóny," říká šéf koupaliště Karel Kotous. Plná sezóna pak odstartuje souběžně se zahájením letních školních prázdnin.
I když v areálu během jara probíhala především běžná údržba, návštěvníci se mohou těšit i na novinky. Oblíbenou, leč dosluhující trampolínu, totiž nahradila zcela nová, a přibyla i další plovoucí atrakce jménem Saturn. To vše za téměř 250 tisíc korun.


Plovoucí atrakce patří na Michalu jednoznačně k nejoblíbenějším, ale taky k nenamáhanějším prvkům. I proto zajišťujeme kvůli bezpečnosti jejich průběžnou obměnu. Loni se měnil ledovec, letos došla řada právě na trampolínu," popisuje Kotous s tím, že v provozu samozřejmě zůstane i hlavní tahák Michalu, největší tobogan v České republice s délkou 196 metrů a 123 metrová obří skluzavka.


Sezóna 2014 na sokolovském koupališti bude navíc ovlivněna i tím, že lidé ve městě nebudou mít v létě jinou možnost koupání, než v bývalém uhelném lomu. Městské koupaliště totiž bude po celou sezónu uzavřeno kvůli rekonstrukci. „Provozně to žádné potíže nezpůsobí, na zvýšený počet návštěvníků jsme připraveni. Kapacita areálu je dostatečná a ze Sokolova bude na Michal jezdit několikrát denně městská autobusová doprava," shrnuje Kotous.


Léto na Michalu pak okoření i různé sportovní podniky, jako turnaje v plážovém volejbalu, beachsocceru, nebo závod Českého poháru v triatlonu, který je naplánován na poslední srpnovou sobotu. Na rozdíl od předchozích let se ale většina sportovních podniků odehraje přímo v režii koupaliště a na své by si při nich měla přijít i široká veřejnost.


Více informací najdou návštěvníci i případní zájemci o práci plavčíka na stránkách koupaliště www.michal-sokolov.cz