Skupina SUAS GROUP zahájila práce na rekonstrukci bytových domů u sokolovského kina Alfa. Celkově by zde ve dvou etapách mělo vzniknout 78 nových bytů a dalších 48 se dočká částečné rekonstrukce a zateplení.

4J9D6622

“Samotná stavba je rozdělena do dvou částí. Zatímco rekonstrukce vnitřních částí budov bude realizovat sesterská společnost SUAS-stavební, v případě vnějších částí, jako jsou střechy, výměny oken, nebo zateplení budov, hledáme externího dodavatele,”
potvrdil Josef Bucifal, jednatel společnosti SUAS Real Estate s tím, že o termínu dokončení projektu rozhodne výběrové řízení na dodavatele. Jeho vítěz bude znám v červenci.  

V těchto dnech již probíhají první práce ve třech domech v ulici Pod Háječkem, na které by postupně měly navázat i další objekty v ulicích Heyrovského a Sokolovská. Celkově zde projde rekonstrukcí 10 bytových domů, ze kterých je 6 zcela zničených a v uplynulých letech byly zazděné. Zbývající čtyř domy jsou v lepším technickém stavu, ale nejsou zatepleny.  

“Samotná rekonstrukce nebude nijak zásadně zasahovat do dispozice jednotlivých domů, kde jsou malometrážní byty 1+1 nebo 2+1. Právě po těchto bytech je nyní největší poptávka a naším cílem je, aby vyhovovaly současným standardům pro bydlení,” dodal Bucifal. 

Součástí stavby proto bude i snížení energetické náročnosti budov, které byly postaveny v poválečném období. Předpokládané souhrnné náklady na rekonstrukci 78 bytových jednotek budou přibližně 80 milionů korun. Na dvouetapovou rekonstrukci 78 nových bytů naváže ve 3. etapě také rekonstrukce dalších čtyř domů s celkově 48 byty, které budou zatepleny. Termíny dokončení první etapy rekonstrukce budou zveřejněny po uzavření výběrového řízení na zhotovitele.

Bytové domy u sokolovského kina Alfa byly vybudovány v poválečném období, ale v roce 2001 je město prodalo soukromému vlastníku. Ten nechal většinu z nich zchátrat a následně domy v roce 2018 vykoupila společnost Sokolovská uhelná. Již o rok později 2019 byla kompletně zrekonstruována první z poničených budov v ulici Heyrovského. Další postup prací na obnově sídliště ale zbrzdila následná epidemie koronaviru.