Za podpory Sokolovské uhelné zamíří do areálu pod hradem rockové skupiny i muzikál pro děti. Na návštěvníky akcí čekají letos změny v systému parkování

20170728 01

Chybět v Lokti letos nebude ani známá česká skupina Divokej Bill. 

  

Prázdniny plné hudebních hvězd. Takové bude letošní léto v amfiteátru pod loketským hradem. Chybět nebudou hvězdy světového formátu, jako je britská legenda The Sweet, nebo silácká show Static Monster. 

“Určitě zlatým hřebem budou koncerty britských skupin The Sweet, který proběhnou 14. července a Nazareth 11. srpna,” říká pořadatel loketských koncertů Vladimír Suchan. Vedle nich ale čeká na návštěvníky amfiteátru program každý víkend a na své si přijdou milovníci všech žánrů. Od punkových Tří sester přes německý projekt StahlZeit, který je coverbandem slavných Rammstein. Chybět ale nebude ani jedna z nejlepších bluegrassových českých skupin Fešáci, která bude v Lokti slavit padesátiny. “A úplnou novinkou je letos dětský muzikál Kapka medu pro Verunku,” dodává Suchan. 

Hodně rušno bude pod loketským hradem především o víkendu, kdy ve městě proběhne závod mistrovství světa v motokrosu MX GP - Grand Prix České republiky. Už v předvečer šampionátu 21. července v amfiteátru vystoupí zmínění StahlZeit, které o den později bude následovat silácká show po které na pódium nastoupí hudební skupiny Electric Lady a metaloví Krucipüsk. 

Organizačně bude v Lokti vše v podstatě stejné jako v předchozích letech, kdy se podařilo nastavit občerstvení i další věci. “Jediné změny se tak týkají posílení počtu toalet na koncertech kde očekáváme návštěvnost přes tisíc lidí, a mění se především systém parkování,” upozorňuje Suchan. Pro auta je totiž nově připravena také plocha u fotbalového hřiště. Zároveň ale došlo na zpoplatnění všech parkovišť. “Město nastavilo systém tak, aby dokázalo regulovat dopravu. Parkování v okolí amfiteátru proto bude dražší, zatímco na vzdálenějších parkovištích naopak levnější, aby auta odvedla z centra, které bylo vždy beznadějně přeplněné a komplikovalo to i zásahy hasičů,” říká pořadatel koncertů s tím, že v důsledku by to mělo být lepší i pro samotné návštěvníky. 

Narozdíl od jiných velkých kulturních podniků by se ale loketských koncertů neměla nijak zásadněji dotknout zvýšená bezpečnostní opatření, které doporučuje policie. Tato opatření na zdejších akcích probíhala už v minulosti a na případné kontroly jsou zdejší návštěvníci již zvyklí. S případnými kontrolami je ale potřeba počítat i o víkendu 12. a 13. srpna, kdy ve městě proběhne další velké prázdninové lákadlo v podobě Slavností purkrabího Půty. 

Hudební léto 2017 v loketském amfiteátru proběhne za finanční podpory společnosti Sokolovská uhelná. Ta dlouhodobě podporuje jak zdejší kulturní program, tak loketskou motokrosovou trať, jejímž je hlavním partnerem.

Více informací o kulturních akcích ve městě Loket na http://www.loket.cz/kulturni-akce/ nebo na http://www.vlny-musicag.cz/akce/84/