Letos do Svojšína a Bezdružic zamíří na 700 dětí, převážně z rodin zaměstnanců Sokolovské uhelné. Oba tábory prošly v posledních týdnech rozsáhlými a nákladnými rekonstrukcemi.
 2027
Největším lákadlem budou i letos celotáborové hry, kterým budou dominovat pohádky a dobrodružství. 
 
 
 
Pohádky, poklady i pravěk. To vše letos čeká na děti které se budou rekreovat v zařízeních Sdružení odborových organizací Sokolovské uhelné ve Svojšíně i Bezdružicích. Oba tamní tábory v těchto dnech prochází posledními přípravami. První z malých rekreantů totiž přivítají už za pouhý měsíc.
 
 “V současné době finišují poslední práce na velké rekonstrukci sociálního zařízení ve Svojšíně a kompletní opravě střech dvanácti chatek za zhruba dva miliony korun. K tomu pak dokončujeme za dalších téměř dvě stě tisíc korun i menší opravy elektroinstalací,” potvrzuje předseda odborářů Jan Smolka. Pro oba tábory se zároveň zakoupilo i 200 nových matrací, ale také nové zdravotní podložky, přikrývky nebo polštáře, to vše za více než 300 tisíc korun. Další desítky tisíc pak mířily i do vymalování chatek a dalších oprav. “Takže na prázdniny by mělo být vše připraveno.”
 
První rekreanti do Bezdružic přijedou již 3. července a do Svojšína o den později. Převážně půjde o děti zaměstnanců Sokolovské uhelné ve věku od 7 do 15 let, zbývající volná místa pak, tak jako každý rok, zaplní děti z regionu. V celkových třech turnusech letní rekreace na ně čeká bohatý program plný her, soutěží i dobrodružství. 
 
“Mezi hlavní tématická zaměření i letos patří především pohádkové motivy,” nastiňuje Jana Skružná, která v rámci sdružení odborových organizací zajišťuje právě dětskou rekreaci. Ve Svojšíně prvnímu běhu budou dominovat vodníci, které vystřídají návraty do minulosti a  následně znovu pohádky. “V Bezdružicích pak bude mít první turnus celotáborovou hru Lovci pokladů. Druhý turnus se zaměří na pravěk a následovat bude pevnost Boyard.”
 
Jako každý rok budou chod všech turnusů zajišťovat zkušené týmy vedoucích, převážně z řad zaměstnanců Sokolovské uhelné. “Na všech bězích budou stejní hlavní vedoucí včetně hospodářů jako v roce 2016. Ani ostatní pracovníci dětských táborů se moc nemění, všichni s námi jezdí už řadu let. Jen tu a tam někdo nemůže z pracovních nebo osobních důvodů, ale základ zůstává,” potvrzuje Skružná. Všech téměř 700 přihlášených dětí se tak může těšit na staré známé tváře i na osvědčené scénáře. A také na řadu cen a dárků, které jim věnovala Sokolovská uhelná. 
 
Po skončení dětských táborů proběhne ve Svojšíně ještě jeden běh oblíbené rodinné rekreace. O tu byl letos tak velký zájem, že jsou všechny chaty vyprodány už s velkým předstihem. A tak jako v minulých letech i letos se budou v druhé půlce srpna rekreovat v Bezdružicích děti z tachovského Občanského sdružení BOBÁK. I pro ně je již vše připraveno. “Takže teď už nezbývá nic jiného než si přát, aby všem vyšlo počasí,” dodává Skružná. 
 
Dětské tábory Sdružení odborových organizací Sokolovské uhelné jsou největším zařízením svého druhu, které provozují odborové organizace z Karlovarského kraje. V posledních letech prošly, díky finanční i technické podpoře Sokolovské uhelné, rozsáhlou rekonstrukcí a děti se v nich dočkaly nejen nových chatek nebo vnitřního vybavení, ale ve Svojšíně třeba i nového bazénu. 
 
Informace o případných volných místech: Jana Skružná, tel.: 722 116 520, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.