Nadprůměrný plat i řada benefitů. Vedle příspěvků na zdravotní pomůcky nebo dovolenou firma nabízí svým i další vzdělávání. Šanci mají především zámečníci nebo elektrikáři.

 

Až 110 nových zaměstnanců by během nadcházejících měsíců mohla přijmout do pracovního poměru Sokolovská uhelná. Firma tak otevírá své dveře především kvalifikovaným zaměstnancům v dělnických profesích.

“Přišel ten správný čas,” říká Miroslav Mertl, člen představenstva Sokolovské uhelné zodpovědný za personální politiku firmy. Ta se v uplynulých letech musela postarat především o víc než tisícovku zaměstnanců z divize Družba, které odmítli majitelé společnosti společnosti nárazově propustit poté, co další těžbu ve stejnojmenném lomu znemožnily technické podmínky.

Počet zaměstnanců Sokolovské uhelné se tak celé roky snižoval v podstatě jen formou přirozených odchodů do důchodu nebo běžnou fluktuací. To umožnilo zachovat především sociální stabilitu na Sokolovsku a nezvyšovat tamní nezaměstnanost. Souběžně navíc firma prošla rozsáhlou restrukturalizací. Nyní tak, podle Mertla, nastal čas zaměřit se na další rozvoj Sokolovské uhelné.

“Hledáme proto především zámečníky, elektrikáře a další kvalifikované dělnické profese. A to jak do těžebních provozů, tak na zpracovatelskou část nebo do údržby,” říká Mertl. Sokolovská uhelná by jich mohla už v nadcházejícím roce přijmout více než stovku a potenciálním zaměstnancům nabízí, na regionální poměry, až nezvyklou perspektivu. Dlouhodobé zaměstnání, nadprůměrné mzdy, rozsáhlý program benefitů i kvalifikační růst.

“Asi nejvýznamnějším benefitem je možnost dalšího rozšiřování i prohlubování kvalifikace. A tím pádem i možnost kariérního a mzdového růstu,” upozorňuje Mertl. Firma totiž má vlastní oddělení vzdělávání, které zajišťuje široké spektrum kurzů od dělnicích profesí až ty manažerské. Vedle toho navíc disponuje třeba vlastní svářečskou školou, která jako vůbec první v České republice získala certifikaci Mezinárodní svářeč kovů IW a může tak vzdělávat na trhu práce vysoce ceněné diplomované svářeče.

Vedle toho mohou zaměstnanci každý rok vyčerpat další téměř čtyři tisíce korun z osobního účtu, který je dotován ze sociálního fondu. Použít je mohou, dle vlastního uvážení, třeba na dovolenou, zdravotní pomůcky, závodní stravování i některé další účely. Dále Sokolovská uhelná přispívá svým pracovníkům 600 korunami měsíčně na penzijní připojištění, má vlastní systém sociálních výpomocí, ve spolupráci s odbory nabízí dětem svých zaměstnanců možnost letní rekreace a samozřejmostí je i dovolená nad rámec zákona. Průměrná mzda ve firmě přitom v roce 2016 převýšila 30 tisíc korun a v kvalifikovaných dělnických profesích může být ohodnocení ještě výrazně vyšší.

Více informací o volných místech v rámci Sokolovské uhlené i jejích dceřinách společností podá personální úsek společnosti, paní Eva Vondráčková, tel.: 352 465 257 email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nabídka volných pracovních míst bude průběžně zveřejňována i na nově zřízeném facebookovém profilu Sokolovská uhelná, právní nástupce, a. s.